مدیریت زنجیره تامین محصولات

شرکت مدوی طب پویان با تهیه و تأمین محصولات از تولید کنندگان معتبر، فرایند تأمین محصولات را برای مراکز درمانی تسهیل می‌کند. مدیران مدوی به پشتوانه تجارب ارزشمند بالینی و شناخت کامل نسبت به نیازهای مراکز درمانی سیستم کارآمدی را طراحی کرده‌اند که مراکز را از صرف وقت برای شناسایی محصولات تولید کنندگان مختلف بی نیاز می‌کند. در این سیستم محصولاتی به مشتری عرضه می‌شود که علاوه بر مرغوبیت و انطباق با استاندارد های جهانی، در مسیر استفاده با یکدیگر سازگار باشند. مدوی قادر است محصولات مختلف مصرفی دیالیز و تجهیزات آن را تأمین و به مشتریان عرضه کند. برخی ویژگی‌های ممتاز این زنجیره عبارتند از :

  • شنیدن صدای مشتریان
  • نیروی انسانی کارآمد ، متخصص و یادگیرنده
  • سرعت و دقت در تامین نیازهای مشتریان
  • سیستم حمل و نقل مدرن و کارآمد
  • برقراری جریان دو سویه‌اطلاعات بین تامین کننده و مشتری

فرآیندهای مدیریت زنجیره تامین محصولات

مدیریت اطلاعات

هوشمندي کسب و کار (BI) به عنوان ابزار، محصول و سیستم، و نیز رویکردی جدید در طراحی فناوری اطلاعات شرکت مِدوِی در نظر گرفته شده‌است. سیستم مدیریت اطلاعات با هدف سرعت و دقت در جمع آوری، نگهداری و انتقال اطلاعات، تهیه گزارش‌های سریع و به‌هنگام، و گرفتن تصمیم هاي دقیق و هوشمند استفاده می‌شود. با راه‌اندازی این پایگاه داده‌ها، زیرساخت مناسبی برای پیاده‌سازی سیستم‌های اطلاعاتی مورد نیاز شرکت و مشتریان فراهم آمده‌است. این شیوه مدیریت اطلاعات از طریق سیستم‌های زیر اجرا می‌شود:

خدمات الکترونیک فروش و پس از فروش

مدوی در راستای هوشمندسازی و ترغیب مشتریان به ‌استفاده از سیستم‌های الکترونیک، سیستم فروش آنلاین از جمله پورتال مشتریان را راه‌اندازی کرده ‌است که در هر زمان و مکان و با انواع وسایل الکترونیکی امکان ثبت سفارش، عقد قرارداد، پرداخت وجه ، مشاهده تراکنش‌های مالی و دریافت خدمات پس از فروش را برای مشتریان فراهم می‌کند. این سیستم موجب تسهیل و تسریع فرایندهای فروش و خدمات پس از فروش می‌شود. از دو سال گذشته تا کنونهمه قراردادهای تأمین و توزیع ملزومات و تجهیزات دیالیز از طریق پورتال این شرکت منعقد شده‌است.

سیستم‌های اطلاعاتی ارتباط با مشتری

سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) با گردآوری و تحلیل اطلاعات دقیق مشتریان، سوابق و نیاز آن‌ها، برنامه‌ریزی تولید و خدمت دهی خاص به‌ هر مشتری را میسر می¬سازد. این سیستم ضمن افزایش کیفی خدمات، امکان برآورد دقیق نیازهای بیماران و مراکز دیالیز کشور را نیز فراهم کرده‌است و ارتباط سودمند و مداوم بین مدوی و مشتریان را تضمین می‌کند.

سیستم‌های اطلاعاتی جغرافیایی (GIS)

استفاده از سیستم هوشمند انبارداری، نگهداری کالا در شرایط استاندارد کالاهای پزشکی را تضمین می‌کند. با کمک سیستم‌های اطلاعاتی جغرافیایی(GIS) وسایل نقلیه لحظه به لحظه تحت مانیتورینگ و رهگیری هستند تا از شرایط مناسب حمل و نقل در طول مسیر و تحویل کالا ی سالم به مشتریان اطمینان حاصل شود. علاوه بر این با استفاده از سیستم‌های اطلاعاتی جغرافیایی و مسیریابی هوشمند، تحویل کالا به صورت دقیق برنامه‌ریزی شده و به¬طور بهینه ‌از منابع بهره¬برداری می‌شود.

مدیریت پشتیبانی

مدیریت پشتیبانی، کلیه فعالیت‌های فیزیکی از مرحله تهیه محصول (شامل فعالیت‌های حمل ونقل، انبارداری) تا پخش و توزیع محصولات را دربرمی‌گیرد. شرکت مدوی طب پویان جهت جابجایی و توزیع محصولات دارای کامیونت‌هایی مجهز به اتاق‌های مسقف از جنس پلی یورتان آلمانی (عایق حرارتی) و سیستم ثبت دما و رطوبت و همچنین ردیاب‌های GPS است. واحد پشتیبانی شرکت مدوی با به‌کارگیری نیروهای توانمند و تجهیزات مناسب با پیاده‌سازی استاندارد PIC/S شرایط دمایی، نور، رطوبت، پاکیزگی، انبارش و چینش را در زنجیره تأمین خود به روز رسانی کرده‌است. این زنجیره، توزیع محصولات مورد نیاز مراکز درمانی و بیمارستان‌ها تا دورترین نقطه کشور را در زمان و مکان دلخواه آنها و با بهترین کیفیت عهده دار است.